Claire (3G) zwemt NR tijdens de EYOF in Tbilisi (Georgie)

Onder tropische omstandigheden met temperaturen van ver boven de 40 graden is Claire Verkijk erin geslaagd …

om tijdens het European Youth Olympic Festival (EYOF) in Tbilisi het Nederlands record op de 200 meter wisselslag  voor 14 jarigen te verbeteren. Zij zwom op haar favoriete afstand een tijd van 2.21.62.

In totaal kwam Claire op 8 afstanden aan de start. Op vier afstanden behaalde zij de finale met als eindresultaat een plaats binnen de top acht van Europa.

Chef de mission Pieter van den Hoogenband was zeer trots op zijn team en spreekt van een “unieke teamprestatie. Deze groep is zo talentvol en heeft enorm veel kwaliteit. Ik hoop dat er zwemmers tussen zitten die de juiste keuzes maken, dan gaat het Nederlandse publiek daar de komende jaren enorm van genieten”.

Het Picasso Lyceum feliciteert Claire van harte met deze TOPprestatie !