Thomas Jansen (5H) gekwalificeerd voor EJK Open water zwemmen

Op donderdag 31 mei 2018 kwam Thomas Jansen in actie op de 10 kilometer bij de Open Franse Kampioenschappen Open water zwemmen in Gravelines.

Omdat deze wedstrijd voor diverse landen als kwalificatiemoment voor internationale toernooien gold, was er een groot en sterk deelnemersveld, waarin de jeugdzwemmers tegelijk startten met de senioren. In een veld van 115 deelnemers is het op diverse punten in het parcours dringen geblazen, waarbij het zwemmen tegen fysiek sterkere senioren een behoorlijke uitdaging is. Thomas had daar gelukkig weinig moeite mee en zwom een zeer sterke race; hij voltooide de 10 km in 1 uur 42. Twee dagen later kwam hij in actie op de 5km, waarop hij wederom een goede prestatie neerzette.

Op basis van zijn races in Frankrijk is Thomas door de KNZB aangewezen om komende zomer Nederland te vertegenwoordigen in Malta tijdens de EJK Open water. Voor zijn leeftijd wordt er bij dat toernooi gestreden in een race over 7,5 km.